Metamorfoza architekta z Łodzi domu w Rosanowie koło Łodzi - przebudowa wnętrza i zewnętrza

Kompleksowy projekt dla domu w Rosanowie koło Zgierza

Zakresem prac dla tego budynku mieszkalnego jednorodzinnego położonego w Rosanowie pod Łodzią były: postępowanie naprawcze, przejęcie kierownictwa budowy, przebudowa i projekt elewacji, zmiana otworów okiennych wraz z wybiciem nowych otworów, projekt docieplenia i wykonawczy elewacji,przebudowa wnętrza, wyburzenia, projekty konstrukcyjne, projekt instalacyjny wewnętrzny i zewnętrzny, projekt ogrodu i otoczenia,projekt wnętrza i aranżacji wraz z doborami i zestawieniami,projekty meblowe i kolorystyki, projekty wykonawcze, nadzory,odbiory, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

po więcej szczegółów zapraszamy na stronęObrys budynku mieszkalnego objętego opracowaniem oraz jego kubatura nie uległy zmianie. Jedyne wprowadzone zmiany występują we wnętrzu obiektu oraz na elewacjach (otwory drzwiowe i okienne). Także materiały wykończeniowe zostały poddane nowemu doborowi.Istniejący budynek jest domem mieszkalnym. Budynek składa się z dwóch połączonych części: mieszkalnej i garażowej. W domu mieszkalnym zlokalizowana jest część podpiwniczenia.  Dom z dachem dwuspadowym o nachyleniu (39%), to budynek trzykondygnacyjny: piwnica, parter, poddasze.
Do budynku mieszkalnego wchodzi się poprzez wiatrołap, w dalszej części bezpośrednio znajduje się klatka schodowa. Po lewej stronie zaraz za schodami zlokalizowana jest przejście do części garażowej wraz z pomieszczeniem gospodarczym.
Na wprost znajduje się niewielki pokój gościnny. W prawo zaś korytarz prowadzi na prawo do łazienki, zaś dalej do kuchni oraz salonu po lewo. Pomiędzy salonem, a kuchnią zlokalizowana jest ściana konstrukcyjna.
Otwarta klatka schodowa prowadzi na poddasze oraz do piwnicy. Po wejściu na piętro z lewej strony znajduje się pokój w części nadgarażowej. Po prawej stronie od klatki schodowej zlokalizowany jest pokój, łazienka oraz mały salon. Na wprost schodów  zlokalizowane jest dodatkowe pomieszczenie.
W projekcie przewidziano także tarasy od strony frontowej wraz ze schodami, a także od strony południowej.


rzut piwnicy pod częścią domu
rzut przyziemia po zmianach

rzut poddasza po zmianach


Wprowadzone zmiany mają na celu uporządkowanie elewacji (otworów drzwiowych oraz okiennych). Docieplenie budynku oraz wprowadzenie nowej kolorystyki i materiałów. Wyburzenie ścianek wewnątrz budynku ma na celu otworzenie przestrzeni oraz wprowadzanie nowego podziału funkcjonalnego. Nowe otwory okienne optycznie powiększają przestrzeń oraz czynią ją jaśniejszą.

Nowe okno tarasowe w salonie i obniżenie posadzki pokoju dziennego umożliwia połączenie domu bezpośrednio z częścią tarasową. Także nowy otwór w miejsce wykuszu sprzyja optycznemu połączeniu wnętrza z zewnętrzem.

Wyburzenie ścianek w części komunikacyjnej znacznie powiększa jego przestrzeń oraz poprawia kwestę komunikacyjną. Nowe, większe otwory pomiędzy kuchnią, a salonem oraz salonem, a korytarzem pozwalają na łatwiejszą komunikację.


 

Zmiana przeznaczenia pomieszczenia gospodarczego koło garażu pozwala wygospodarować miejsce na dodatkową łazienkę z nowym otworem drzwiowym, umożliwiającym dostęp od strony pokoju.
Na poddaszu zaprojektowano częściowo odkrytą konstrukcję dachu z widocznymi jętkami. Zmianie uległ układ funkcjonalny, w którym zmniejszona została powierzchnia łazienki na rzecz większej powierzchni korytarz, natomiast pokój przy łazience został przeznaczony na kuchnię. Na poddaszu wprowadzono nowe otwory w dachu na okna połaciowe (kuchnia, łazienka, klatka schodowa).Autor Marcin M. Sieradzki  - architekt Łódź z pracowni BIAMS www.biams.pl 


 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Willa w Wilanowie - Warszawa